Alvég-Felvég

Gyöngyöshalászon több évtizedes hagyománya van az Alvég-Felvég labdarúgó mérkőzésnek, amelyre minden év december 31-én 12:00 órai kezdettel kerül sor. A meccs igazi rangadó hangulatban telik, melyen korábbi és jelenlegi játékosok egyaránt megtalálhatók, nagyjából 50 év korkülönbséggel. A jónéhány évre visszatekintő küzdelmekről 23 esetben található dokumentált nyoma az eredményeknek, melyek alapján az Alvég és a Felvég egyaránt 8-8 esetben örülhetett a győzelemnek, 7 alkalommal nem bírtak egymással a csapatok. Az Alvég játékosai 50 találatot szereztek eddig, a Felvég viszont 45 góllal tudott válaszolni.

A folytatásra sem kell sokáig várni, közel 1 év múlva valamelyik csapatnak lehetősége lesz előnybe kerülni a másikkal szemben a győzelmek számát tekintve.

2016

A mérkőzés félidejében 1-1-es döntetlenre állt a mérkőzés, az Alvég csapata Incze Tomi révén, erősen lesgyanús helyzetből szerzett vezetést (1-0), majd Ozsvári Ádám (“Ozsi”) egalizált a túloldali kapuba (1-1). Az első félidő eseményei közé tartozik egy megadott büntető is, melynél a szabálytalanság tényét a Felvég védő játékosai is elismerték, annak helyét azonban a büntető területen kívülre látták. A büntetőt rúgó Alvég játékos roppant sportszerűen oldotta meg a lövést, rövid passzából a kapus, Szabó Tibi indíthatott kifelé. A második félidő elején ismét “Ozsi” volt eredményes, közeli lövésébe egy védő lába még épp beleért, ez viszont elegendő volt ahhoz, hogy az egyébként kiváló védéseket bemutató Alvég kapust, Sándor Ferit is meglepje (1-2). “Ozsi” újabb találatával már 3-1-re vezetett a Felvég, majd a végső sípszóhoz közeledve egy újabb Incze Tomi találat tette izgalmassá a mérkőzést (2-3). A végeredményt a Felvég játékosa, Horváth Jani döntötte el, fejesével 4-2-re győzött a Felvég!

A mérkőzés játékvezetője Szabó Gyula volt, a játékosok több esetben közel kerültek a kiállításhoz is, bár ez végül nem következett be, a játékvezető szigorú tekintete elegendő volt a fegyelmezéshez.

A végeredmény tehát: Alvég – Felvég 2-4 (1-1)

Alvég-Felvég 2016

2015

Az Alvég csapata már az első félidőben 2-0-s előnyre tett szert, Bódi Balázs szerezte meg a vezető találatot, majd egy baloldali beadásból Kocsis Mátyás egy szép fejesgóllal növelte az előnyt. A második félidőben az Alvég játékosai kicsit visszazártak, ennek ellenére Nyilas “Nyilu” Tamás egy kontratámadás végén újabb találatot ért el, ezzel 3-0-ra vezetett az Alvég. A szépítő felvégi találat a legfiatalabb játékostól érkezett, Holló Máté Noel angliai sportpályafutását szakította meg a halászi találkozó kedvéért, s igazolta, hogy a fiataloké a jövő. A mérkőzés játékvezetője Csőke László volt, aki a huszonéveseket is zavarba ejtő éleslátásának köszönhetően a kezdőkörből vezette le a mérkőzést, melyen egyetlen sárga és piros lapot sem kellett kiosztania.

A végeredmény tehát: Alvég – Felvég 3-1 (2-0)